Semienko či jadierko, napriek tomu, že je často malé, je vždy základom niečoho väčšieho. Semienka sú často bohaté na rôzne živiny, ako sú bielkoviny, zdravé tuky, vlákninu, vitamíny a minerály. Sú vhodnou prírodnou zložkou pre rôzne diéty a výživné režimy.

Sú využívané v kuchyni ako samostatná pochúťka, prísada do jedál, na posypovanie alebo aj na výrobu olejov a múky.

Niektoré semienka sú známe pre svoje výživové vlastnosti, ako napríklad chia semienka alebo ľanové semienka, ktoré sa stali obľúbenými pre ich prospešné účinky na zdravie.

Skúsili ste už nákup bez obalu?

Skúsili ste už nákup bez obalu?

Sú dve možnosti ako u nás nakúpiť bez nutnosti vytvárať plastový odpad z obalov. 

Buď sa zastavíte osobne v ŠPAJZKE v Senci, alebo v ďalších našich ŠPAJZKÁCH v Trnave, B.Bystrici alebo vBrezovej pod Bradlom alebo využijete ponuku nášho e-shopu a nakúpite buď do papierových vrecúšok, do ktorých produkty štandardne balíme, alebo si vyberiete inú formu obalu - vrátane tej, z doručením vlastných obalov.

Produkty ponúkame vo viacerých gramážach a aj v ŠPAJZKE, aj v e-shope platí: "Čím viac kúpiš - tým menej platíš!" To znamená, že dvojanásobná gramáž je vždy lacnejšia ako súčet dvoch predchádzajúcich.

Máme pomerne širokú ponuku sypaných aj "liacich" potravín preto veríme, že vám u nás niečo "padne do oka" a bude vám chutiť..