O nás

Žijeme podľa vety: "Užitoční sebe - užitoční tebe".

Čo je dobré pre mňa a moju rodinu, môže byť aj pre teba a tvojich blízkych, pre naše mesto aj našu planétu.

Náš e-shop vznikol ako reakcia na potrebu oplácať dobro ľuďom, neznámym dobrým dušiam, ktoré nám pomohli zachrániť dieťa. Teraz chceme byť  my užitoční iným. Každým pripraveným balením, každým telefonátom a každou zásielkou budeme po kúskoch vracať láskavosť, ochotu, ústretovosť Vám, našim zákazníkom, medzi ktorými sú aj tí, ktorí stáli a stoja pri nás dodnes.

Jakubkovi v 10 rokoch (máj 2013) diagnostikovali leukémiu. Dva roky liečby, ktorými sme na detskej onkológií v Bratislave prešli - to sú len ťažko popísateľné pocity strachu, bezmocnosti, túžby a nádejí, ktorými rodič a celá rodina prechádzala. Jakubko má navyše vzácnu krvnú skupinu AB negatív, ktorej bolo a je stále málo. Vznikol preto FB profil Daruj krv pre Jakuba s prosbou o darovanie krvi a celou liečbou nás sprevádzali úžasní ľudia, ktorí ochotne a nezištne darovali Jakubkovi kus zo seba samých. A nebolo to raz.

V máji 2016 sa však Kubkovi leukémia vrátila a nás to napriek vynaloženému úsiliu "hodilo" späť na detskú onkológiu a na začiatok ďalších, neskutočných 131 !!! týždňov liečby. A tak sme bojovali ďalej a zároveň sme sa snažili dodržiavať naše vlastné predsavzatia voči vám - našim zákazníkom.

Tak ako sa ťažko popisuje bolesť , strach a beznádej, tak isto nedokáže rodič vyjadriť pocit vďačnosti, ak niečím podobný prejde. Ten pocit, že vy ako rodič, osoba najbližšia už nemáte čo a ako urobiť pre svoje dieťa a jeho život závisí od iných ľudí, ktorí sú tam niekde vonku, ale majú to, čo vaše dieťa tak nutne potrebuje... Každého úprimného človeka toto naplní pocitom a potrebou oplácať to dobro, ktoré nám bolo dané. Toto je naša cesta. Jakub, aj celá naša rodina opakovanú skúšku na onkológií opäť zvládol, dokonca ste mu pomohli dostať sa na vysnívanú školu v Anglicku. Stal sa jedným z najúspešnejších študentov z Európy a prijali ho aj na prestížnu vysokú školu. Jeho prístup a nasadenie je obdivuhodné, čo potvrdili všetci profesori. Toto je zase jeho prínos pre spoločnosť a veríme, že nepoľaví a nezabudne.

Náš shop ale nie je o žiadnych zázračných, prírodných produktoch, ani osvedčených receptoch, alebo úžasných uzdraveniach. Nenatískame názor a ani nepreferujeme určité produkty, na stránke nenájdete nič, čím by sme chceli poukázať, že to naše je iné, lebo sme prešli peklom. Nie. U nás nájdete produkty, ktoré môžu byť užitočné, ale nie sú výnimočné, pretože sú od nás. Čo je u nás iné, je to dobro, láskavosť a ochota v našom prístupe k vám, sme užitoční sebe a chceme byť užitoční aj pre vás. Na toto myslíme každý deň.

Tiež nás ale fascinuje sila prírody a jej dary, ktoré majú schopnosť prinášať nám všetkým úžitok. Ak ten úžitok dokážeme uchovať na dlhšiu dobu, máme v rukách produkt, ktorý je kedykoľvek k dispozícií. Po tom je to už len na nás s akou pravidelnosťou po ňom siahneme a doprajeme si to, čo naše telo, či duša potrebuje. Hovorí sa, že bez vody to nejde. Je to samozrejme pravda, ale pri našich produktoch ju potrebujeme najmenej, pretože veľká väčšina je suchých, dehydrovaných.

Sušenie patrí medzi najstaršie spôsoby konzervácie potravín. V minulosti bolo jeho hlavným cieľom predĺžiť čas konzumácie potravín, dnes sú sušené produkty čoraz obľúbenejším doplnkom zdravej stravy. Vďaka tomu, že sa sušením neznehodnocuje podiel vitamínov, minerálov, či vlákniny, predstavuje z pohľadu spotreby energie a času, cenovo najvýhodnejší spôsob konzervovania.

U nás nájdete široký sortiment sušeného ovocia, byliniek a čajov, snažíme sa Vás naučiť nebáť sa sušenej zeleniny, samozrejmosťou sú huby a orechy. V našom sortimente máme aj sušené kvety ale aj múky, strukoviny, obilniny, kávu, cukor a soľ, medy, sirupy a mnoho iného. Všetko pre Vás s cieľom mať na stole zdravšie a trvácne produkty. 

Po troch rokoch prevádzky e-shopu sme na pešej zóne v Senci otvorili našu prvú predajňu. Dostala meno "ŠPAJZKA - vážim si ťa" a mala by len podčiarkovať náš spôsob života. Vážime si seba navzájom a vážime si aj zákazníkov. Vážime si prírodu a našu planétu a nechceme produkovať zbytočný odpad - preto vám náš sortiment navážime aj do vašich obalov, dózičiek, vrecúšok, či koreničiek.

Vážime si aj svoje zdravie a zdravie našich detí. Ak máte podobné zmýšľanie, veríme, že Vám bude náš e-shop aj obchodík ŠPAJZKA a náš bezobalový spôsob predaja sympatický.

E-shop sme otvorili 3.3.2015 s počtom produktov ako dni v roku :-). Postupne dopĺňame informácie k produktom tak, aby boli pre Vás príťažlivejšie a našli ste aj niečo navyše. Okrem pokročilého fulltextového vyhľadávania stránka ponúka triedenie produktov  PODĽA ÚŽITKU

Radi tiež ochutnávame nové a nepoznané a tak sme si za vzor zobrali Ernesta Hemingwaya a jeho úžasnú schopnosť popísať ako čo chutí. Rovnako sa aj my snažíme popísať chuť našich produktov tak, aby aj ten kto nepozná, či neochutnal, pochopil ako to chutí nám :-). A verte, že popísať všeobecne známu chuť je oveľa zložitejšie ako sa zdá :-).

Prajeme Vám len príjemné chvíle s naším sortimentom. Ak sa nám navyše podarilo byť pre vás užitoční, robíme to dobre.

Kmeť Peter a obchodný tím ŠPAJZKA a VÁŽIMSIŤA.skPoradca

Ako sa prihlásiť do nového e-shopu VÁŽIMSIŤA.sk?

Ako sa prihlásiť do nového e-shopu VÁŽIMSIŤA.sk?

Ste naším zákazníkom a radi by ste opäť nakupovali? Obliekli sme náš e-shop do nového šatu a srdečne vás u nás vítame.

Ak ste boli v našom pôvodnom e-shope prihlásení, systém si pamätá vašu adresu, no heslá - ako citlivé osobné údaje nie je možné prenásať ani kopírovať a preto je potrebné vytvoriť si heslo nanovo.


Skúsili ste už nákup bez obalu?

Skúsili ste už nákup bez obalu?

Sú dve možnosti ako u nás nakúpiť bez nutnosti vytvárať plastový odpad z obalov. 

Buď sa zastavíte osobne v ŠPAJZKE v Senci alebo využijete ponuku nášho e-shopu a nakúpite buď do papierových vrecúšok, do ktorých produkty štandardne balíme, alebo si vyberiete inú formu obalu - vrátane tej, z doručením vlastných obalov. Viac...