Mletá paprika. Ako rozoznať tú kvalitnejšiu?

Mletá paprika. Ako rozoznať tú kvalitnejšiu?

Poviete si: "Paprika - mletá ako mletá - čím tmavšia, tým lepšia." Stačí Vám tento pohľad, alebo sa v mletej paprike vyznáte? Ak pri kúpe nemáte možnosť vidieť viac druhov mletých paprík vedľa seba, spoľahnete sa len na svoj úsudok a "odporúčania" predávajúceho. Skúste sa ho ale opýtať, akú hodnotu ASTA má jeho mletá paprika. Stretnete sa pravdepodobne s nechápavým pohľadom. No ak by ste mali šťastie na odborníka, ktorý svoj produkt miluje, mali by ste tiež niečo o tej skratke vedieť, aby ste mu boli partnerom do debaty... :-)

Chcete sa dozvedieť viac...?


Bazový sirup s trstinovým cukrom z varného hrnca

Bazový sirup s trstinovým cukrom z varného hrnca

Opäť je tu čas kvitnúcej bazy a výroby obľúbených sirupov. Tentokrát opäť prinášame nejaké tie vylepšenia. S veľkým úspechom sme vyskúšali prípravu sirupu vo varnom hrnci, v ktorom robievame punč či varené víno. Nádoba má odmerku, výpustný ventil a svoje vlastné ohrievanie riadené termostatom so širokým rozsahom teplôt. Pozrite si náš fotorecept.


Nechávate po grilovaní uhlie bez úžitku dohorieť? Využite ho ešte raz!

Nechávate po grilovaní uhlie bez úžitku dohorieť? Využite ho ešte raz!

Či grilujete mäso, zeleninu alebo ryby - potrebujete zdroj energie. Ak používate drevené uhlie či grilovacie brikety, máme pre vás foto návod, ako radikálne ušetriť ich spotrebu. Nápad vznikol pozorovaním dohorievajúcej pahreby a urýchlenej potreby odložiť gril pred dažďom. Vzniklo z toho pravidlo - tradícia ako ukončiť jednu grilovačku a ako začať tú ďalšiu. :-)


PREČO SÚ KORENINY V ŠPAJZKE TAKÉ LACNÉ? LEBO SÚ BEZ OBALU!

PREČO SÚ KORENINY V ŠPAJZKE TAKÉ LACNÉ? LEBO SÚ BEZ OBALU!

Áno, zákazníkom, ktorí nakupujú koreniny v ŠPAJZKE do vlastného obalu, je to jasné už niekoľko rokov - pre vás ostatných, prinášame podrobné porovnanie, prečo je tak výhodné nakupovať koreniny v bezobalovom obchode.

V článku sa dočítate:

  • akú časť z ceny balenia korenín tvorí v štandardnom obchode práve obal
  • o rozdieloch v cenách základných korenín a prečo sú tie najľahšie v bežnom obchode najdrahšie
  • o prehľadnom porovananí cien v zahraničnom reťazci s cenami sypaných korenín v ŠPAJZKE
  • prečo je lepšie obal z korenín opätovne naplniť v ŠPAJZKE, než kúpiť ďalšie nové balenie v bežnom obchode

AKO VYLEPŠIŤ SÁČKOVÚ POLIEVKU?

AKO VYLEPŠIŤ SÁČKOVÚ POLIEVKU?

Alebo pár viet o tom, ako 10g sušenej zeleniny zdvihne palec spomienkam z detstva.:-)

Asi aj vás spomienky, zvedavosť či život v behu, pár krát inšpirovali ku kúpe sáčkovej polievky. Mnohí si ju pamätáme z detských táborov, kempov, či dovoleniek a o ich obľúbenosti aj dnes svedčí široká ponuka v obchodoch, vystavenie najpredávanejších značiek, či reklama v televízii.

Ukážeme vám však vylepšenie, ktoré aj zo sáčkovej polievky spraví ospevovaný zážitok. ;-)


zmes orechov prospešných pre zdravie obsahujúce množstvo vitamínov a minerálov

Ktoré benefity orechov sú vhodné práve pre vás?

Prakticky všetky druhy orechov sú skvelým zdrojom živín, zdravých tukov a širokého spektra vitamínov a minerálov. Mnoho ľudí sa pri výbere pýta, ktorý z nich je najzdravší. Vieme na toto vôbec odpovedať?  

Žial, také jednoduché to nebude. Je to skôr individuálne podľa toho, aké vitamíny alebo minerály potrebujete momentálne doplniť, prípadne či vám chýba vláknina alebo proteín, avšak všeobecne aj pri jedle platí, že dôležitá je pestrosť. 

No záver si môžete z nášho článku spraviť sami, čo je najlepšie práve pre Vás. (čítať ďalej)


Ako sa rodí Janekov nugát alebo vyber si svoj svet z bonboniéry...

Ako sa rodí Janekov nugát alebo vyber si svoj svet z bonboniéry...

V ŠPAJZKE už predávame všakovaké zdravé dobroty, ale predávať na váhu lámanú čokoládu, ručne vyrábané pralinky a trojfarebný nugát je rozhodne potešením a slasťou zároveň. Už v časoch našich starých mám bola predsa špajza miestom, kde sa okrem bežne skladovaných potravín našla vždy aj nejaká tá sladkosť, cukrík či čokoláda. A tak to bude aj v našej ŠPAJZKE. A nie sú to len také nejaké tuctové "bonbóny". Na našom pulte sme vytvorili priestor produktom z čokoládovne Janek - všetko s láskou, ručne vytvárané skvosty. Mali sme možnosť nahliadnuť priamo do výroby Janekovej továrničky v Uherskom Brode a bol to naozaj nevšedný zážitok.


Viete si predstaviť nedostatok vody?

Viete si predstaviť nedostatok vody?

Máme šťastie, že žijeme v krajime, kde voda zatiaľ nie je nad zlato. Zatiaľ. Dnes nám stačí otočiť kohútikom, či pákou vodovodnej batérie a tečie. Voda. Čistá a nezávadná.

Ale viete si predstaviť, že by to tak nebolo? Otočíte - a nič.


Kam s BIO odpadom v rodinnom dome a kam na sídlisku?

Kam s BIO odpadom v rodinnom dome a kam na sídlisku?

Ak patríte medzi tých, ktorí zo svojho odpadu vytriedia plasty, plechovky, tetrapackové obaly a bežný papier, vidíte, že kôš sa vám doma plní najmä bio odpadom. Ak žijete v byte je to najmä odpad z kuchyne, ak žijete v dome, pridá sa k tomu zelený odpad zo záhrady a okolitého porast

Ďalej
Skúsili ste už nákup bez obalu?

Skúsili ste už nákup bez obalu?

Sú dve možnosti ako u nás nakúpiť bez nutnosti vytvárať plastový odpad z obalov. 

Buď sa zastavíte osobne v ŠPAJZKE v Senci, alebo v ďalších našich ŠPAJZKÁCH v Trnave, B.Bystrici alebo vBrezovej pod Bradlom alebo využijete ponuku nášho e-shopu a nakúpite buď do papierových vrecúšok, do ktorých produkty štandardne balíme, alebo si vyberiete inú formu obalu - vrátane tej, z doručením vlastných obalov.

Produkty ponúkame vo viacerých gramážach a aj v ŠPAJZKE, aj v e-shope platí: "Čím viac kúpiš - tým menej platíš!" To znamená, že dvojanásobná gramáž je vždy lacnejšia ako súčet dvoch predchádzajúcich.

Máme pomerne širokú ponuku sypaných aj "liacich" potravín preto veríme, že vám u nás niečo "padne do oka" a bude vám chutiť..