Rady, tipy, návody a iné užitočné informácie.

V našom blogu nájdete užitočné tipy a rady ako alebo čo výhodne nakúpiť, či vyrobiť, na čom ušetriť alebo naopak, čo nerobiť, aby ste zbytočne neplýtvali. Rady zo života, rady, ktoré poväčšine vychádzajú z nas samých - čiže píšeme o tom, čo sme sami vyskúšali, overili alebo máme osobne zažité. ;-)

CHCETE VÝRAZNE UŠETRIŤ NA KORENINÁCH? VNÍMAJTE KILOVÉ CENY NA CENOVKÁCH!

CHCETE VÝRAZNE UŠETRIŤ NA KORENINÁCH? VNÍMAJTE KILOVÉ CENY NA CENOVKÁCH!

"Zober tie druhé, tie stoja len EURO!" počuť často od zákazníkov stojacich pred regálom s koreninami v super, či hypermarketoch. Jasné. Na prvý pohľad dobrá voľba - za balenie zaplatíte malú čiastku. Ale je tu jedno OBROVSKÉ ALE. Čím je v balení menej gramov produktu, stáva sa tento produkt extrémne predražený a to najmä o cenu jeho obalu.

Pozrite sa spolu s nami na niekoľko reálnych príkladov. Pokračovať... 


AKO JEDNODUCHO ZISTIŤ, ČI VÁS BUDE KLÍČENIE SEMIENOK BAVIŤ?

AKO JEDNODUCHO ZISTIŤ, ČI VÁS BUDE KLÍČENIE SEMIENOK BAVIŤ?

Je vám jasné, že klíčky a mikrozelenina majú dosť benefitov na to, aby ste uvažovali, že si ich skúsite vypestovať doma? Prinášame vám preto foto návod aj s inštrukciami, ako na to, bez nutnosti väčších investícii do prípravkov na klíčenie. Je dôležitejšie vyskúšať, či vás to bude baviť a ktoré semienka, resp. klíčky a mikrozelenina, vám bude chutiť. Ak vám zachutia, vždy sa môžete rozhodnúť, aké pomôcky si neskôr dokúpiť, do čoho investovať, pretože už budete mať vlastné skúsenosti a svoje individuálne potreby. Pokračovať...


ZOBUDILI SME SEMIENKA. KLÍČENIE. SILA, ENERGIA, VITALITA.

ZOBUDILI SME SEMIENKA. KLÍČENIE. SILA, ENERGIA, VITALITA.

Klíčenie semienok - zdravá a pestrá strava pre váš každodenný život.

V dnešnom svete, kde je dôležité venovať pozornosť tomu, čo jeme, sa stáva stále populárnejšou alternatíva domáceho klíčenia semienok. Tento proces nie je len jednoduchý, ale je aj nabitý výživnými látkami, ktoré sú pre náš organizmus užitočné. Klíčenie semienok je nielen zdravým doplnkom do našej stravy, ale aj jednoduchým spôsobom, ako pridať do jedálnička viac krásy, pestrosti a nových chutí. Pokračovať...


AKO CHUTÍ TRESKA V MAJONÉZE SO SUŠENÝMI SLIVKAMI?

AKO CHUTÍ TRESKA V MAJONÉZE SO SUŠENÝMI SLIVKAMI?

Niektoré kombinácie chutí si možno nevieme predstaviť ale keď ich vyskúšame, väčšinou sme pozitívne prekvapení. Treska so sušenými slivkami bola inšpiráciou od našej zákazníčky a už len tá predstava sladkých sušených sliviek, s kyslou treskou, zeleninou a majonézou, bola prinajmenšom zaujímavá a plná očakávaní.

Tresku v majonéze nájdete v každom chladiarenskom regále v bežných potravinách a sušené slivky patria tiež medzi tie štandardné sušené plody, takže zadovážiť si ich nie je žiadny problém. Rozhodnúť sa je potrebné, ci si ich kúpite už balené alebo na váhu a do vlastného obalu. A tak sme teda do toho šli... A vznikla ŠUŠLI TRESKA. :-) (šušené šlivky a treska)


2 PODMIENKY PRE PRÍPRAVU SUPERHUSPENINY.

2 PODMIENKY PRE PRÍPRAVU SUPERHUSPENINY.

Naučil som sa uvariť perfektnú huspeninu. Celý príbeh začal boľavým kolenom. Nemohol som ho zaťažiť, ani si naň kľaknúť. Doktor sa na môj RTG snímok len krátko pozrel a bez veľkej debaty odporučil operáciu - vraj mám silno poškodenú chrupavku a stav je nezvratiteľný. Priznám sa, som zástancom diskusie a vysvetlení, otvorený návrhu možností - lebo vždy sú aspoň dve. Mohol som ísť za ďalším dokrorom ale zažitá skúsenosť ma odradila a keďže bolesť som vyhodnotli ako 3 z 10, rozhodol som sa vyskúšať pár doporučených prírodných produktov a dať šancu tejto ceste. Počas 6-7 mesiacov som vyskúšal viacero produktov na báze kolagénu a iných podporných prvkov, vrátane konopnej masti ale bez výrazného a dlhodobejšieho zníženia bolesti, či zlepšenia ohybnosti. Zdalo sa, že doktor možno nakoniec mal aj pravdu... Ale.


VANILKA, či VANILÍN? Poznáte rozdiel?

VANILKA, či VANILÍN? Poznáte rozdiel?

Aký rozdiel je medzi vanilkovým a vanilínovým cukrom? 🤔
Aký máte doma?
Zažívame to u nás v ŠPAJZKE takmer každý deň... Väčšina z vás si pýta VANILKOVÝ cukor ale myslí tým vanilínový.😁

Mletá paprika. Ako rozoznať tú kvalitnejšiu?

Mletá paprika. Ako rozoznať tú kvalitnejšiu?

Poviete si: "Paprika - mletá ako mletá - čím tmavšia, tým lepšia." Stačí Vám tento pohľad, alebo sa v mletej paprike vyznáte? Ak pri kúpe nemáte možnosť vidieť viac druhov mletých paprík vedľa seba, spoľahnete sa len na svoj úsudok a "odporúčania" predávajúceho. Skúste sa ho ale opýtať, akú hodnotu ASTA má jeho mletá paprika. Stretnete sa pravdepodobne s nechápavým pohľadom. No ak by ste mali šťastie na odborníka, ktorý svoj produkt miluje, mali by ste tiež niečo o tej skratke vedieť, aby ste mu boli partnerom do debaty... :-)

Chcete sa dozvedieť viac...?


Bazový sirup s trstinovým cukrom z varného hrnca

Bazový sirup s trstinovým cukrom z varného hrnca

Opäť je tu čas kvitnúcej bazy a výroby obľúbených sirupov. Tentokrát opäť prinášame nejaké tie vylepšenia. S veľkým úspechom sme vyskúšali prípravu sirupu vo varnom hrnci, v ktorom robievame punč či varené víno. Nádoba má odmerku, výpustný ventil a svoje vlastné ohrievanie riadené termostatom so širokým rozsahom teplôt. Pozrite si náš fotorecept.

Ďalej

Poradca

Skúsili ste už nákup bez obalu?

Skúsili ste už nákup bez obalu?

Sú dve možnosti ako u nás nakúpiť bez nutnosti vytvárať plastový odpad z obalov. 

Buď sa zastavíte osobne v ŠPAJZKE v Senci alebo využijete ponuku nášho e-shopu a nakúpite buď do papierových vrecúšok, do ktorých produkty štandardne balíme, alebo si vyberiete inú formu obalu - vrátane tej, z doručením vlastných obalov. Viac...