PREČO SÚ KORENINY V ŠPAJZKE TAKÉ LACNÉ? LEBO SÚ BEZ OBALU!

Áno, zákazníkom, ktorí nakupujú koreniny v ŠPAJZKE do vlastného obalu, je to jasné už niekoľko rokov - pre vás ostatných, prinášame podrobné porovnanie, prečo je tak výhodné nakupovať koreniny v bezobalovom obchode.

V článku sa dočítate:

  • akú časť z ceny balenia korenín tvorí v štandardnom obchode práve obal
  • o rozdieloch v cenách základných korenín a prečo sú tie najľahšie v bežnom obchode najdrahšie
  • o prehľadnom porovananí cien v zahraničnom reťazci s cenami sypaných korenín v ŠPAJZKE
  • prečo je lepšie obal z korenín opätovne naplniť v ŠPAJZKE, než kúpiť ďalšie nové balenie v bežnom obchode

Odpoveď je vcelku jednoduchá. Ak samotný obal korenín predstavuje 40-50% hmotnosti celého produktu, musí mať predsa významný vplyv na tvorbu ceny, najmä ak je korenín v obale len zopár gramov!

koreniny porovnanie cien

Chceli by sme vás ale presvedčiť faktami a fotodokumentáciou, a preto sme sa vybrali zo ŠPAJZKY do najbližšieho reťazca na pešej zóne (červeno-žltý supermarket) a nakúpili sme rôzne druhy korenín, vrátane vlastných značiek. V ŠPAJZKE sme potom na certifikovanej váhe odvážili každý produkt, jeho obsah, aj samostatne jeho obal. K dobru všetkých výrobcov, ktorých koreniny sme nakúpili je, že koreniny boli navážené v obaloch presne a častokrát aj viac - čo je ale pri tých miligramoch často zanedbateľné. Domnievali sme sa však, že skôr bude chýbať, ako prevyšovať. Napr. bazalka - v obale má byť 9g, výrobca nasypal 10,86g. Teda za náprstok viac.

S porovnaním cien to už také ružové nie je a kto nakupuje koreniny v bežnom obchode balené v obale, nielenže koreniny nakúpi veľmi draho, ale aj zbytočne vytvára doma odpad, ktorý často ihneď po nákupe vyhodí do koša. Odpad, ktorý je takmer vždy nerecyklovateľný, nakoľko sa skladá z rôznych materiálov, ktoré by bolo potrebné oddeliť. V neposlednom rade platíme čoraz viac aj za vývoz odpadu, takže nákup balených korenín predražuje ešte aj ten vývoz domáceho odpadu. Pamätajte: najlepší odpad je ten, ktorý ani nevytvoríme! Aj preto je čoraz populárnejšie nakupovať bez obalu. ;-)

Poďme sa však podrobnejšie pozrieť na porovnanie cien korenín. V tabuľke nižšie sú uvedené názvy korenín, ich gramáž, hmotnosť samotného obalu, podiel hmotnosti obalu na celom produkte, spotrebiteľská cena v spomínanej sieti, cena korenín v ŠPAJZKE za rovnakú gramáž do vlastného obalu a vyčíslený rozdiel úspory v € aj v %.

V skratke je možné jednoznačne potvrdiť, že všetky koreniny nakúpené v ŠPAJZKE bez obalu sú VÝRAZNE lacnejšie ako koreniny nakúpené v bežnom supermarkete v obaloch. Úspora na celý nákup predstavuje viac ako 60%!

Príklad: ak zaplatíte za 6g majoránu v sieti 0,85€ - v ŠPAJZKE zaplatíte LEN 0,05€ - slovom 5 CENTOV! Vážne!
Iný príklad: Najlacnejšie koreniny sú v sieťach ich vlastné značky. Zoberte si taký bobkový list ako VZ spomenutej siete, kde za 5g zaplatíte 0,19€, ale v ŠPAJZKE dáte za 5g LEN 0,08€. A to pri vlastnej značke v sieti bol v obale bobkový list len taký "drobizg" - ale to sa dozviete až doma ... V ŠPAJZKE vidíte koreniny ako vám ich vážime, všetko je priehľadné a transparentné. ;-)

V tabuľke sú červenou zvýraznené koreniny, kde obal tvorí neskutočných 30-50% hmotnosti celého produktu a všimnite si výsledok na konci riadku - čím ľahšie koreniny v obale, tým výraznejší rozdiel v cene v prospech bezobalového obchodu. To znamená, že ak odteraz nakúpite bobkový list, bazalku, oregano, majorán či iné málo vážiace koreniny v bežnom obchode, tak naozaj len plytváte peniazmi, navyšujete si doma poplatky za vývoz odpadu a v konečnom dôsledku navyšujete objem komunálneho, nerecyklovaného odpadu na skládke za mestom. :-(

Ak náhodou o faktoch v mojich riadkoch pochybujete, príďte sa presvedčiť osobne. Zastavte sa v ŠPAJZKE na Lichnerovej 41A, v pasáži HELIOS 1 . Ak nebudete mať aj vlastný obal - nevadí - budeme radi, že vás môžeme osobne presvedčiť a pritom uvidíte, čo všetko dobré a kvalitné v ŠPAJZKE máme.

Ak ste z iného mesta - navštívte akýkoľvek bezobalový obchodík a pozrite si ceny aj kvalitu korenín. To, čo platí v ŠPAJZKE, s veľkou pravdepodobnosťou nájdete aj v iných bezobalových obchodíkoch. :-)

Ak sa vám náš článok páčil, budeme radi, ak v ŠPAJZKE nakúpite, prípadne nás aj pochválite na FB, či IG (@spajzkasenec). Ďakujeme veľmi pekne!

Odporúčané produkty10