CHCETE VÝRAZNE UŠETRIŤ NA KORENINÁCH? VNÍMAJTE KILOVÉ CENY NA CENOVKÁCH!

"Zober tie druhé, tie stoja len EURO!" počuť často od zákazníkov stojacich pred regálom s koreninami v super, či hypermarketoch. Jasné. Na prvý pohľad dobrá voľba - za balenie zaplatíte malú čiastku. Ale je tu jedno OBROVSKÉ ALE. Čím je v balení menej gramov produktu, stáva sa tento produkt extrémne predražený a to najmä o cenu jeho obalu. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko reálnych príkladov.

Najlepšie to vidno na koreninách, ktoré neobsahujú soľ, alebo na baleniach obsahujúcich jednoduhové koreniny, či samostatné bylinky. 

Tu je jeden z príkladov.

Balenie Pažítky s obsahom 3g, stojí v známom supermarkete 0,79€. Áno, táto suma nie je vysoká a zákazníci toto balenie často nakupujú, čo potvrdzovalo aj poloprázdne regálove miesto.

                         

ALE. Všimnite si označenú KILOVÚ CENU! Kilovú cenu nájdete takmer na každej regálovej cenovke a väčšinou ide o cenu uvedenú drobným písmom, niekde v rohu cenovky. Toto 3g balenie Pažítky je tak drahé, že ak by ste si kúpili kilo, zaplatíte neuveriteľných 263€

Pýtate sa ako je to možné? Jednoducho.

Pažítka je pomerne lacná komodita, (u nás v ŠPAJZKE stojí 1000g len 24,78€) - problémom je cena toho krásneho, farebného obalu, zloženého z viacerých materiálov a ešte je aj uzatvárateľný. A ak k nákladom na obal pripočítate maržu výrobcu, náklady na dopravu do obchodu, maržu samotného predajcu a DPH pre štát, ľahko dostanete cenu 0,75€, čo v prepočte na kilo Pažítky predstavuje sumu 260€.

Ak by ste ale prišli do ŠPAJZKY a pýtali si 3g Pažítky a mali by ste svoj vlastný obal, zaplatili by ste LEN 0,07€. Zaplatili by ste teda 10 násobne menej ako v bežnom supermarkete!

A presne toto je cesta k výhodnému bezobalovému nákupu. Nielenže zaplatíte 10 násobne menej ale ušetríte aj na poplatkoch za odvoz komunálneho odpadu, pretože takéto kompozitné obaly ešte stále nevieme dokonale recyklovať, putujú do komunálu a často teda končia na skládke odpadu, v lepšom prípade v spaľovni.

Zaujalo vás to? Chcete ďalšie príklady? Nech sa páči.

Blíži sa čas grilovania, budete nakupovať rôzne grilovacie zmesi, grilovacie bylinky - všímajte si preto kilové ceny na regálových cenovkách. Napr. pri takých Grilovacích bylinkách. Balenie obsahuje len 15g bylinnej zmesi a táto zmes stojí 1,39€, pritom je ponúkaná ako akciový produkt so zvýhodnenou cenou.

Všimli ste si cenu za 1kg? 1000g takýchto grilovacích byliniek stojí takmer 93€. Super akcia! Za 90€ máte 2x plnú nádrž benzínu a nie kilo byliniek! :-(

Alebo ďalší príklad... Viac krát sme už takto spomínali Bobkový list. Tu máme šatndardné 5g balenie, ktoré stojí na regáli supermarketu 0,59€, čo ale z pohľadu kilovej ceny je až 118€ za 1000g. Pritom 5g Bobkového listu predstavuje cca 20ks stredne veľkých lístkov (ak máte šťastie, nájdete v balení aspoň polovicu listov nepolámaných) a tak za každý bobkový list z balenia tak zaplatíte 3 centy. 

Poviete si - píše tu o takých "piďi" cenách  - ale je len preto, aby ste si uvedomili, že tieto ceny sú z pohľadu tej kilovej ceny veľmi, veľmi vysoké. V ŠPAJZKE stojí 1000g Bobkového listu 20,70€ - teda takmer 6 násobne menej a za 5 gramov by ste u nás zaplatili LEN 0,10€. 10 centov! 

A ešte jeden príklad z iného súdka... Mletá Paprika. Pálivá, napríklad. V supermarke má balenie 25g a predáva sa v akciovej cene za 1,39€. Kilová cena je teda na úrovni 69,50€

V ŠPAJZKE by ste za 1000g pálivej maďarskej papriky, navyše tej najvyššej kvality ASTA 200, zaplatili len 19,55€ a tak by vás 25g do vlastného obalu stálo len 0,49€. 

Ak by tieto 4 príklady korenín predstavovali váš nákup v bežnom supermarkete, zaplatili by ste spolu 4,16€. 

Ak by ste rovnakú gramáž nakupovali v ŠPAJZKE do vlastných obalov, zaplatili by ste len 0,97€.

Úspora: 3,19€. Kedy ste naposledy našli 3€ na zemi? :-)

Nakupujte rozumne! Skúste začať s nákupom korenín v ŠPAJZKE, alebo na VÁŽIMSIŤA.sk.

Ak vás téma porovnávania kilových cien zaujala, pozrite si tiež náš článok na ŠPAJZKA Facebooku o cenách semienok na klíčenie kde je písané o 1kg žeruchy za 1.990€

Odporúčané produkty2