AKO CHUTÍ TRESKA V MAJONÉZE SO SUŠENÝMI SLIVKAMI?

Niektoré kombinácie chutí si možno nevieme predstaviť ale keď ich vyskúšame, väčšinou sme pozitívne prekvapení. Treska so sušenými slivkami bola inšpiráciou od našej zákazníčky a už len tá predstava sladkých sušených sliviek, s kyslou treskou, zeleninou a majonézou, bola prinajmenšom zaujímavá a plná očakávaní.

Tresku v majonéze nájdete v každom chladiarenskom regále v bežných potravinách a sušené slivky patria tiež medzi tie štandardné sušené plody, takže zadovážiť si ich nie je žiadny problém. Rozhodnúť sa je potrebné, ci si ich kúpite už balené alebo na váhu a do vlastného obalu. A tak sme teda do toho šli...

Príprava je veľmi jednoduchá.

Jedno balenie tresky v majonéze malo v našom prípade 140g a tak sme sa rozhodli, skúsiť pridať cca 1/3 sušených sliviek, čo je takmer 50g.

V našom e-shope máme 3 druhy sušených sliviek. Sušené polovičky sliviek bez konzervantov sú najsuchšie, neobsahujú ani olej. V mäkkom treskovom šaláte, by však mohli pôsobiť rušivo, nakoľko sú síce famózne, ale predsa len trochu suché a húževnaté. (do vianočnej kapustnice ale lepšie nenájdete :-)

Potom máme klasické sušené slivky bez kôstky, bez cukru a bez siričitanov, konzervované sú v slnečnicovom oleji. Tieto sú dostatočne mäkké a bez zbytočnej chémie, takže pre kombináciu s treskou ideálne.

Tretím druhom sú sušené slivky s konzervantom - tieto sú v našom e-shope skôr doplnkom, sú síce najlacnejšie, ale zákazníkmi sú vyhľadávané skôr pre ich laxatívny účinok.

Ak sa rozhodnete pre akýkoľvek druh sušených sliviek, je dobré ich pokrájať na menšie kúsky.

Nakrájané kúsky sušených sliviek zmiešame s treskou, ozdobíme, pridáme šerstvú zeleninu podľa vlastnej chute a dobrú chuť.

A tá chuť je naozaj zaujímavá. Chuť tresky poznáte a sušená slivka svojou sladkosťou celé sústo zjemní, dá mu jemne ovocný nadych a dlhší čas prežúvania. A práve tento dlhší čas vychutnania si každého sústa, robí z tejto kombinácie delikatesku, ktorá vás spomalí a naladí na nový zážitok. ;-)

Odporúčané produkty2